Księżycowa Intuicja

Parpary,14-16.06.2019

 

Tak dawno już nie zapraszałam Kobiet do wspólnego kręgu, który niczym „Księżycowy Szałas” zebrałby nasze inspiracje i doświadczenia na drodze rozwoju osobistego, opartego o bliski kontakt ze naturą…

Pierwszy raz udział w „Księżycowym Szałasie” (ang. Moon Lodge) wzięłam jako bodajże 17-latka. Spotkanie poprowadziła Moon Deer, kobieta należąca do starszyzny Plemienia Niedźwiedzi, związana z wizjonerem i nauczycielem indiańskich duchowych ścieżek, Sun Bear’em (Chippewa).

Księżycowy szałas lub namiot, to zakorzeniony w tradycji wielu plemion północnoamerykańskich zwyczaj spotykania się miesiączkujących kobiet w odosobnionym miejscu, specjalnie dla nich ustanowionym. Odosobnienie nie oznacza tutaj dyskryminacji lecz uświęcenie ich wyjątkowego stanu.

Indianie wierzyli bowiem, że kobieta „pod wpływem Księżyca” otrzymuje wyjątkowy dar samooczyszczania i obdarzona jest szczególną mocą. To czas, kiedy w siostrzanym kręgu kobiety przeprowadzają swoje ceremonie, śpiewają, dzielą się troskami, mądrościami, odpoczywają. Tradycja pośród wielu plemion przetrwała do dnia dzisiejszego, a nawet stała się inspiracją dla kobiet spoza tego kręgu kulturowego.

Kultura i duchowość rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej już od najmłodszych lat kształtowała mój sposób patrzenia na otaczający świat i moje w nim miejsce. Dzisiaj, jako trener „Dzikich Studiów” i jednocześnie nieustający adept na drodze zgłębiania języka dzikiej przyrody, nie wyobrażam sobie oddzielania duchowości od praktycznego wymiaru życia.

Uważność i ceremonializm towarzyszą nam od prapoczątków naszego gatunku. Obserwowanie dzikiej przyrody oraz umiejętność zrównoważonego korzystania z jej zasobów – to przecież doskonały powód, by na koniec dnia kontemplować swoją wdzięczność dla Matki Ziemi.

Zapraszam zatem babcie, matki, singielki, siostry i przyjaciółki na podróż do źródeł naszej naturalnej kobiecości, naszych potencjałów i naszej nieocenionej intuicji.

 

Tematyka spotkania:

  • „Święty Krąg życia” –  najstarszy filozoficzny kompas wg rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej
  • Instynkt i intuicja
  • Dzikie rośliny jadalne – rozpoznawanie i zastosowanie z duszą
  • Kobieca symbolika w kulturach pierwotnych (Matka Ziemia, żywioły, totemy zwierzęce, legendy)
  • „Medecin Walk” i inne praktyki na drodze osobistych poszukiwań
  • Ceremonia Pełni Księżyca wg tradycji Plemienia Niedźwiedzi

 

Alina Michalik –  założycielka i trener „Dzikich Studiów”; rodzinnie związana ze Stowarzyszeniem Żółwi („Ścieżka Mocy” wg Sun Bear’a); autorka warsztatów „Duchowego Survivalu”; córka, ciotka, matka i kochanka

Koszt: 300 zł / osoby
Nocleg: namiotach
Wyżywienie: we własnym zakresie (zachęcam do wspólnego spontanicznego gotowania!)
Miejsce: Parpary koło Sztumu (zobacz opis miejsca)
Zgłoszenia: imperiumlisa@gmail.com